Minetest textdomain mcl_walls x.x.x - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: A piece of wall. It cannot be jumped over with a simple jump. When multiple of these are placed to next to each other, they will automatically build a nice wall structure.
ja: 壁の一部。単なるジャンプでは飛び越えられません。これを複数個並べて置いたなら、自動的にイイ感じの壁面に仕上がるでしょう。

en: Cobblestone Wall
ja: 丸石の壁

en: Mossy Cobblestone Wall
ja: 苔むした丸石の壁

en: Andesite Wall
ja: 安山岩の壁

en: Granite Wall
ja: 花崗岩の壁

en: Diorite Wall
ja: 閃緑岩の壁

en: Brick Wall
ja: レンガの壁

en: Sandstone Wall
ja: 砂岩の壁

en: Red Sandstone Wall
ja: 赤い砂岩の壁

en: Stone Brick Wall
ja: 石レンガの壁

en: Mossy Stone Brick Wall
ja: 苔むした石レンガの壁

en: Prismarine Wall
ja: プリズマリンの壁

en: End Stone Brick Wall
ja: エンドストーンレンガの壁

en: Nether Brick Wall
ja: ネザーレンガの壁

en: Red Nether Brick Wall
ja: 赤いネザーレンガの壁

en: Mud Brick Wall
ja: 泥レンガの壁
