Minetest textdomain mcl_walls x.x.x - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: A piece of wall. It cannot be jumped over with a simple jump. When multiple of these are placed to next to each other, they will automatically build a nice wall structure.
fr: Un morceau de mur. Il ne peut pas être sauté par un simple saut. Lorsque plusieurs d'entre eux sont placés les uns à côté des autres, ils construiront automatiquement une belle structure de mur.

en: Cobblestone Wall
fr: Muret de Pierres

en: Mossy Cobblestone Wall
fr: Muret de Pierres Moussu

en: Andesite Wall
fr: Muret d'Andésite

en: Granite Wall
fr: Muret de Granite

en: Diorite Wall
fr: Muret de Diorite

en: Brick Wall
fr: Muret en Brique

en: Sandstone Wall
fr: Muret de Grès

en: Red Sandstone Wall
fr: Muret de Grès Rouge

en: Stone Brick Wall
fr: Muret de Pierre Taillé

en: Mossy Stone Brick Wall
fr: Muret de Pierre Taillé Moussue

en: Prismarine Wall
fr: Muret de Prismarine

en: End Stone Brick Wall
fr: Muret de Brique de l'End

en: Nether Brick Wall
fr: Muret de Brique du Nether

en: Red Nether Brick Wall
fr: Muret de Brique Rouge du Nether

en: Mud Brick Wall
fr: Muret de Brique de Boue
