Minetest textdomain mcl_tools x.x.x - en to pl translation catalogue (27 entries)

en: Pickaxes are mining tools to mine hard blocks, such as stone. A pickaxe can also be used as weapon, but it is rather inefficient.
pl: Kilofy są narzędziami wykorzystywanymi do kopania twardych bloków, takich jak kamień. Mogą być również wykorzystane jako bronie, ale nie jest to bardzo efektywne.

en: Shovels are tools for digging coarse blocks, such as dirt, sand and gravel. They can also be used to turn grass blocks to grass paths. Shovels can be used as weapons, but they are very weak.
pl: Łopaty są użyteczne do kopania sypkich bloków takich jak ziemia, piasek czy żwir. Można je również wykorzystać by zmienić bloki trawy w ścieżki. Mogą być również wykorzystane jako broń, ale są bardzo słabe.

en: To turn a grass block into a grass path, hold the shovel in your hand, then use (rightclick) the top or side of a grass block. This only works when there's air above the grass block.
pl: Aby zmienić blok trawy w ścieżkę, weź łopatę do ręki, następnie użyj prawego przycisku myszy na wierzchu lub boku bloku trawy. To zadziała tylko pod warunkiem, że nad blokiem ziemi jest blok powietrza.

en: Swords are great in melee combat, as they are fast, deal high damage and can endure countless battles. Swords can also be used to cut down a few particular blocks, such as cobwebs.
pl: Miecze są świetne do walki wręcz, ponieważ są szybkie, zadają duże obrażenia i mogą wytrzymać niezliczone pojedynki. Można je również wykorzystać do ścięcia niektórych bloków takich jak pajęczyny.

en: Shears are tools to shear sheep and to mine a few block types. Shears are a special mining tool and can be used to obtain the original item from grass, leaves and similar blocks that require cutting.
pl: Nożyce są narzędziem do strzyżenia owiec i kopania kilku typów bloków. Są one specjalnym narzędziem do kopania i można je wykorzystać do uzyskania oryginalnych przedmiotów z trawy, liści i podobnych bloków wymagających ścinania.

en: To shear sheep or carve faceless pumpkins, use the “place” key on them. Faces can only be carved at the side of faceless pumpkins. Mining works as usual, but the drops are different for a few blocks.
pl: Aby ostrzyc owcę lub wydrążyć dynię użyj przycisku "umieść" na nich. Twarze mogą zostać wydrążone na bokach dyń bez twarzy. Kopanie działa jak zwykle, ale zrzut jest inny dla niektórych bloków.

en: Shears
pl: Nożyce

en: Wooden Pickaxe
pl: Drewniany kilof

en: Wooden Shovel
pl: Drewniana łopata

en: Wooden Sword
pl: Drewniany miecz

en: Wooden Axe
pl: Drewniana siekiera

en: Stone Pickaxe
pl: Kamienny kilof

en: Stone Shovel
pl: Kamienna łopata

en: Stone Sword
pl: Kamienny miecz

en: Stone Axe
pl: Kamienna siekiera

en: Iron Pickaxe
pl: Żelazny kilof

en: Iron Shovel
pl: Żelazna łopata

en: Iron Sword
pl: Żelazny miecz

en: Iron Axe
pl: Żelazna siekiera

en: Golden Pickaxe
pl: Złoty kilof

en: Golden Shovel
pl: Złota łopata

en: Golden Sword
pl: Złoty miecz

en: Golden Axe
pl: Złota siekiera

en: Diamond Pickaxe
pl: Diamentowy kilof

en: Diamond Shovel
pl: Diamentowa łopata

en: Diamond Sword
pl: Diamentowy miecz

en: Diamond Axe
pl: Diamentowa siekiera
