Minetest textdomain mcl_tools x.x.x - en to hu translation catalogue (27 entries)

en: Shears
hu: Nyíró

en: Heavy Core
hu: Kemény Mag

en: Mace
hu: Buzogány

en: Wooden Pickaxe
hu: Facsákány

en: Wooden Shovel
hu: Falapát

en: Wooden Sword
hu: Fakard

en: Wooden Axe
hu: Fafejsze

en: Stone Pickaxe
hu: Kőcsákány

en: Stone Shovel
hu: Kőlapát

en: Stone Sword
hu: Kőkard

en: Stone Axe
hu: Kőfejsze

en: Iron Pickaxe
hu: Vascsákány

en: Iron Shovel
hu: Vaslapát

en: Iron Sword
hu: Vaskard

en: Iron Axe
hu: Vasfejsze

en: Golden Pickaxe
hu: Aranycsákány

en: Golden Shovel
hu: Aranylapát

en: Golden Sword
hu: Aranykard

en: Golden Axe
hu: Aranyfejsze

en: Diamond Pickaxe
hu: Gyémántcsákány

en: Diamond Shovel
hu: Gyémántlapát

en: Diamond Sword
hu: Gyémántszablya

en: Diamond Axe
hu: Gyémántfejsze

en: Netherite Pickaxe
hu: Netheritcsákány

en: Netherite Shovel
hu: Netheritlapát

en: Netherite Sword
hu: Netheritkard

en: Netherite Axe
hu: Netheritfejsze
