Minetest textdomain mcl_shields x.x.x - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Shield
ru: Щит

en: A shield is a tool used for protecting the player against attacks.
ru: Щит это инструмент, используемый для защиты игрока от атак.

en: White Shield
ru: Белый щит

en: Grey Shield
ru: Серый щит

en: Light Grey Shield
ru: Светло-серый щит

en: Black Shield
ru: Чёрный щит

en: Red Shield
ru: Красный щит

en: Yellow Shield
ru: Жёлтый щит

en: Green Shield
ru: Зелёный щит

en: Cyan Shield
ru: Бирюзовый щит

en: Blue Shield
ru: Синий щит

en: Magenta Shield
ru: Сиреневый щит

en: Orange Shield
ru: Оранжевый щит

en: Violet Shield
ru: Фиолетовый щит

en: Brown Shield
ru: Коричневый щит

en: Pink Shield
ru: Розовый щит

en: Lime Shield
ru: Лаймовый щит

en: Light Blue Shield
ru: Голубой щит
