Minetest textdomain mcl_shields x.x.x - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Shield
ja: 盾

en: A shield is a tool used for protecting the player against attacks.
ja: 盾は、攻撃からプレイヤーを守るために使う道具です。

en: White Shield
ja: 盾（白色）

en: Grey Shield
ja: 盾（灰色）

en: Light Grey Shield
ja: 盾（薄灰色）

en: Black Shield
ja: 盾（黒色）

en: Red Shield
ja: 盾（赤色）

en: Yellow Shield
ja: 盾（黄色）

en: Green Shield
ja: 盾（緑色）

en: Cyan Shield
ja: 盾（青緑色）

en: Blue Shield
ja: 盾（青色）

en: Magenta Shield
ja: 盾（赤紫色）

en: Orange Shield
ja: 盾（橙色）

en: Brown Shield
ja: 盾（茶色）

en: Pink Shield
ja: 盾（桃色）

en: Lime Shield
ja: 盾（黄緑色）

en: Light Blue Shield
ja: 盾（空色）
