Minetest textdomain mcl_shields x.x.x - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Shield
fr: Bouclier

en: A shield is a tool used for protecting the player against attacks.
fr: Un bouclier est un outil utilisé pour protéger le joueur contre les attaques.

en: White Shield
fr: Bouclier Blanc

en: Grey Shield
fr: Bouclier Gris

en: Light Grey Shield
fr: Bouclier Gris Clair

en: Black Shield
fr: Bouclier Noir

en: Red Shield
fr: Bouclier Rouge

en: Yellow Shield
fr: Bouclier Jaune

en: Green Shield
fr: Bouclier Vert

en: Cyan Shield
fr: Bouclier Cyan

en: Blue Shield
fr: Bouclier Bleu

en: Magenta Shield
fr: Bouclier Magenta

en: Orange Shield
fr: Bouclier Orange

en: Violet Shield
fr: Bouclier violet

en: Brown Shield
fr: Bouclier Marron

en: Pink Shield
fr: Bouclier Rose

en: Lime Shield
fr: Bouclier Vert Clair

en: Light Blue Shield
fr: Bouclier Bleu Clair
