Minetest textdomain mcl_shields x.x.x - en to es translation catalogue (18 entries)

en: Shield
es: Escudo

en: A shield is a tool used for protecting the player against attacks.
es: Un escudo es una herramienta usada para proteger al jugador de ataques.

en: White Shield
es: Escudo blanco

en: Grey Shield
es: Escudo gris

en: Light Grey Shield
es: Escudo gris claro

en: Black Shield
es: Escudo negro

en: Red Shield
es: Escudo rojo

en: Yellow Shield
es: Escudo amarillo

en: Green Shield
es: Escudo verde

en: Cyan Shield
es: Escudo cian

en: Blue Shield
es: Escudo azul

en: Magenta Shield
es: Escudo magenta

en: Orange Shield
es: Escudo naranja

en: Violet Shield
es: Escudo violeta

en: Brown Shield
es: Escudo marrón

en: Pink Shield
es: Escudo rosa

en: Lime Shield
es: Escudo lima

en: Light Blue Shield
es: Escudo azul claro
