Minetest textdomain mcl_shields x.x.x - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Shield
de: Schild

en: A shield is a tool used for protecting the player against attacks.
de: Der Schild ist eine Schutzwaffe, die den Spieler vor Angriffen schützt.

en: White Shield
de: Weißer Schild

en: Grey Shield
de: Grauer Schild

en: Light Grey Shield
de: Hellgrauer Schild

en: Black Shield
de: Schwarzer Schild

en: Red Shield
de: Roter Schild

en: Yellow Shield
de: Gelber Schild

en: Green Shield
de: Grüner Schild

en: Cyan Shield
de: Türkiser Schild

en: Blue Shield
de: Blauer Schild

en: Magenta Shield
de: Magenta Schild

en: Orange Shield
de: Oranger Schild

en: Violet Shield
de: Violetter Schild

en: Brown Shield
de: Brauner Schild

en: Pink Shield
de: Rosa Schild

en: Lime Shield
de: Hellgrüner Schild

en: Light Blue Shield
de: Hellblauer Schild
