Minetest textdomain mcl_mud x.x.x - en to ru translation catalogue (6 entries)

en: Mud
ru: Грязь

en: Mud is a decorative block that generates in mangrove swamps. Mud can also be obtained by using water bottles on dirt or coarse dirt.
ru: Декоративный блок генерирующийся в мангровых болотах. Также может быть получена использовав пузырёк воды на земле или каменистой земле.

en: Packed Mud
ru: Уплотнённая грязь

en: Packed mud is a decorative block used to craft mud bricks.
ru: Декоративный блок. Используется для создания саманных кирпичей.

en: Mud Bricks
ru: Саманные кирпичи

en: Decorative block crafted from packed mud.
ru: Декоративный блок, созданный из уплотнённой грязи.
