Minetest textdomain mcl_mud x.x.x - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Mud
ja: 泥

en: Mud is a decorative block that generates in mangrove swamps. Mud can also be obtained by using water bottles on dirt or coarse dirt.
ja: 泥は、マングローブの湿地に発生する装飾ブロックです。泥は、土や粗い土の上に水入り瓶を使っても得られます。

en: Packed Mud
ja: 固めた泥

en: Packed mud is a decorative block used to craft mud bricks.
ja: 固めた泥は、泥レンガを作るための装飾ブロックです。

en: Mud Bricks
ja: 泥レンガ

en: Decorative block crafted from packed mud.
ja: 固めた泥で作った装飾ブロックです。
