Minetest textdomain mcl_mud x.x.x - en to es translation catalogue (8 entries)

en: Mud
es: Barro

en: Mud is a decorative block that generates in mangrove swamps. Mud can also be obtained by using water bottles on dirt or coarse dirt.
es: El barro es un bloque decorativo que se genera en los manglares. El barro también se puede obtener utilizando botellas de agua sobre tierra o tierra infértil.

en: Packed Mud
es: Adobe

en: Packed mud is a decorative block used to craft mud bricks.
es: El adobe es un bloque decorativo que se utiliza para fabricar ladrillos de adobe.

en: Mud Bricks
es: Ladrillos de adobe

en: Decorative block crafted from packed mud.
es: Bloque decorativo elaborado con adobe.

en: Mud Brick Stair
es: Escalera de ladrillos de adobe

en: Mud Brick Slab
es: Losa de ladrillos de adobe
