Minetest textdomain mcl_mobitems x.x.x - en to pl translation catalogue (70 entries)

en: Rotten Flesh
pl: Zgniłe mięso

en: 80% chance of food poisoning
pl: 80% szans na zatrucie pokarmowe

en: Yuck! This piece of flesh clearly has seen better days. If you're really desperate, you can eat it to restore a few hunger points, but there's a 80% chance it causes food poisoning, which increases your hunger for a while.
pl: Fuj! Ten kawał mięsa zdecydowanie widział lepsze dni. Jeśli jesteś bardzo zdesperowana, możesz je zjeść by odzyskać kilka punktów głodu, ale jest 80 % szans, że spowoduje to zatrucie pokarmowe, które zwiększa chwilowo twój głód.

en: Raw Mutton
pl: Surowa baranina

en: Raw mutton is the flesh from a sheep and can be eaten safely. Cooking it will greatly increase its nutritional value.
pl: Surowa baranina to mięso z owcy, które może być bezpiecznie zjedzone. Upieczenie go znacząco zwiększy jego wartości odżywcze.

en: Cooked Mutton
pl: Pieczona baranina

en: Cooked mutton is the cooked flesh from a sheep and is used as food.
pl: Upieczona baranina jest upieczonym mięsem z owcy i używana jako jedzenie.

en: Raw Beef
pl: Surowa wołowina

en: Raw beef is the flesh from cows and can be eaten safely. Cooking it will greatly increase its nutritional value.
pl: Surowa wołowina jest mięsem z krowy i może być bezpiecznie zjedzone. Upieczenie go znacząco zwiększy jego wartości odżywcze.

en: Steak
pl: Befsztyk

en: Steak is cooked beef from cows and can be eaten.
pl: Befsztyk jest upieczoną wołowiną z krowy i może być zjedzony.

en: Raw Chicken
pl: Surowy drób

en: 30% chance of food poisoning
pl: 30% szans na zatrucie pokarmowe

en: Raw chicken is a food item which is not safe to consume. You can eat it to restore a few hunger points, but there's a 30% chance to suffer from food poisoning, which increases your hunger rate for a while. Cooking raw chicken will make it safe to eat and increases its nutritional value.
pl: Surowy drób nie jest bezpieczny do jedzenia. Można go zjeść, co przywróci kilka punktów głodu, jednak jest 30% szans, że spowoduje to zatrucie pokarmowe, które chwilowo zwiększa głód. Upieczenie surowego drobiu sprawi, że będzie on bezpieczny do jedzenia i zwiększy jego wartości odżywcze.

en: Cooked Chicken
pl: Pieczony kurczak

en: A cooked chicken is a healthy food item which can be eaten.
pl: Pieczony kurczak jest zdrowym jedzeniem, które można bezpiecznie zjeść.

en: Raw Porkchop
pl: Surowy schab

en: A raw porkchop is the flesh from a pig and can be eaten safely. Cooking it will greatly increase its nutritional value.
pl: Surowy schab jest mięsem ze świni i może zostać bezpiecznie zjedzony. Upieczenie go znacząco zwiększy jego wartości odżywcze.

en: Cooked Porkchop
pl: Pieczony schab

en: Cooked porkchop is the cooked flesh of a pig and is used as food.
pl: Pieczony schab to upieczone mięso świni i jest używane jako jedzenie.

en: Raw Rabbit
pl: Surowy mięso królicze

en: Raw rabbit is a food item from a dead rabbit. It can be eaten safely. Cooking it will increase its nutritional value.
pl: Surowy mięso królicze jest mięsem z martwego królika. Może zostać bezpiecznie zjedzone. Upieczenie go znacząco zwiększy jego wartości odżywcze.

en: Cooked Rabbit
pl: Pieczony królik

en: This is a food item which can be eaten.
pl: Ten przedmiot można bezpiecznie zjeść.

en: Milk
pl: Mleko

en: Removes all status effects
pl: Usuwa wszystkie statusy efektów.

en: Milk is very refreshing and can be obtained by using a bucket on a cow. Drinking it will remove all status effects, but restores no hunger points.
pl: Mleko jest bardzo odświeżające i może zostać uzyskane przez użycie wiadra na krowie. Wypicie go usunie wszystkie statusy efektów, ale nie przywróci punktów głodu.

en: Use the placement key to drink the milk.
pl: Kliknij przycisk umieszczania aby wypić mleko.

en: Spider Eye
pl: Oko pająka

en: Poisonous
pl: Trujące

en: Spider eyes are used mainly in crafting. If you're really desperate, you can eat a spider eye, but it will poison you briefly.
pl: Oczy pająka są użyteczne przy wytwarzaniu. Jeśli jesteś zdesperowana możesz je zjeść, ale otruje cię ono chwilowo.

en: Bone
pl: Kość

en: Bones can be used to tame wolves so they will protect you. They are also useful as a crafting ingredient.
pl: Kości mogą być użyte do oswajania wilków, aby cię broniły. Są również użyteczne jako materiały do wytwarzania.

en: Wield the bone near wolves to attract them. Use the “Place” key on the wolf to give it a bone and tame it. You can then give commands to the tamed wolf by using the “Place” key on it.
pl: Trzymaj kość w pobliżu wilków aby je zwabić. Użyj przycisku "Umieść" na wilku aby dać mu kość i go oswoić. Możesz wtedy wydawać polecenia oswojonemu wilkowi klikając przycisk "Umieść" na nim.

en: Squid Ink Sac
pl: Torbiel z atramentem

en: String
pl: Nić

en: Strings are used in crafting.
pl: Nić jest użyteczna w wytwarzaniu.

en: Blaze Rod
pl: Płomienna różdżka

en: This is a crafting component dropped from dead blazes.
pl: Jest to materiał do wytwarzania wypadający z martwych płomyków.

en: Blaze Powder
pl: Płomienny proszek

en: This item is mainly used for crafting.
pl: Ten przedmiot jest użyteczny w wytwarzaniu.

en: Magma Cream
pl: Magmowy krem

en: Magma cream is a crafting component.
pl: Magmowy krem to materiał do wytwarzania.

en: Ghast Tear
pl: Łza Ghasta

en: Place this item in an item frame as decoration.
pl: Umieść ten item w ramce jako dekorację.

en: Nether Star
pl: Gwiazda Netheru

en: A nether star is dropped when the Wither dies. Place it in an item frame to show the world how hardcore you are! Or just as decoration.
pl: Gwiazda Netheru wypada gdy Wither umiera. Umieść ją w ramce by pokazać światu jak bardzo hardkorowa jesteś.

en: Leather
pl: Skóra

en: Leather is a versatile crafting component.
pl: Skóra jest wszechstronnym materiałem do wytwarzania.

en: Feather
pl: Pióro

en: Feathers are used in crafting and are dropped from chickens.
pl: Pióra są używane w wytwarzaniu i wypadają z kurczaków.

en: Rabbit Hide
pl: Królicza skóra

en: Rabbit hide is used to create leather.
pl: Królicza skóra jest wykorzystywana do tworzenia skóry.

en: Rabbit's Foot
pl: Królicza łapka

en: Must be your lucky day! Place this item in an item frame for decoration.
pl: To musi być twój szczęśliwy dzień! Umieść ten przedmiot w ramce jako dekorację.

en: Saddle
pl: Siodło

en: Can be placed on animals to ride them
pl: Może być umieszczone na zwierzętach aby na nich jeździć.

en: Saddles can be put on some animals in order to mount them.
pl: Siodła mogą być umieszczone na zwierzętach aby ich dosiąść.

en: Use the placement key with the saddle in your hand to try to put on the saddle. Saddles fit on horses, mules, donkeys and pigs. Horses, mules and donkeys need to be tamed first, otherwise they'll reject the saddle. Saddled animals can be mounted by using the placement key on them again.
pl: Użyj przycisku umieszczania z siodłem w ręku, aby założyć siodło. Siodła pasują na konie, muły, osły i świnie. Konie, muły i osły muszą być najpierw oswojone, w przeciwnym razie nie dadzą się osiodłać. Osiodłane zwierzęta można dosiąść klikając je prawym przyciskiem myszy.

en: Rabbit Stew
pl: Potrawka z królika

en: Rabbit stew is a very nutricious food item.
pl: Potrawka z królika jest bardzo odżywczym posiłkiem.

en: Shulker Shell
pl: Skorupa shulkera

en: Shulker shells are used in crafting. They are dropped from dead shulkers.
pl: Skorupy shulkera są użyteczne w wytwarzaniu. Wypadają z martwych shulkerów.

en: Slimeball
pl: Kula szlamu

en: Slimeballs are used in crafting. They are dropped from slimes.
pl: Kule szlamu są użyteczne w wytwarzaniu. Wypadają z szlamów.

en: Gunpowder
pl: Proch

en: Carrot on a Stick
pl: Marchewka na patyku

en: Lets you ride a saddled pig
pl: Pozwala prowadzić osiodłaną świnię

en: A carrot on a stick can be used on saddled pigs to ride them.
pl: Marchewka na patyku może być użyta na osiodłanej świni by ją prowadzić.

en: Place it on a saddled pig to mount it. You can now ride the pig like a horse. Pigs will also walk towards you when you just wield the carrot on a stick.
pl: Użyj jej na osiodłanej skrzyni aby ją założyć. Możesz teraz jeździć na świni jak na koniu. Świnie będą także do ciebie podchodzić jeśli po prostu trzymasz marchewkę na patyku.
