Minetest textdomain mcl_mobitems x.x.x - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Rotten Flesh
hu: Romlott Hús

en: Raw Mutton
hu: Nyers Birkahús

en: Cooked Mutton
hu: Sült Birka

en: Raw Beef
hu: Nyers Marhahús

en: Steak
hu: Marhasült

en: Raw Chicken
hu: Nyers Csirkehús

en: Cooked Chicken
hu: Sültcsirke

en: Raw Porkchop
hu: Nyers Disznóhús

en: Cooked Porkchop
hu: Sültmalac

en: Raw Rabbit
hu: Nyers Nyúlhús

en: Cooked Rabbit
hu: Nyúlpecsenye

en: Milk
hu: Tej

en: Spider Eye
hu: Pókszem

en: Bone
hu: Csont

en: String
hu: Zsineg

en: Nether Star
hu: Nether Csillag

en: Leather
hu: Bőr

en: Feather
hu: Toll

en: Rabbit Hide
hu: Nyúlbőr

en: Rabbit's Foot
hu: Nyúlláb

en: Saddle
hu: Nyereg

en: Rabbit Stew
hu: Nyúlpörkölt

en: Slimeball
hu: Zselélabda

en: Gunpowder
hu: Lőpor

en: Carrot on a Stick
hu: Répacsali

en: Iron Horse Armor
hu: Vas Lópáncél

en: Golden Horse Armor
hu: Arany Lószerszám

en: Diamond Horse Armor
hu: Gyémánt Lópáncél

en: Name Tag
hu: Névtábla

en: Give names to mobs
hu: Elnevezheted az állatokat
