Minetest textdomain mcl_end x.x.x - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: End Stone
pl: Kamień Kresu

en: End Stone Bricks
pl: Ceglany kamień Kresu

en: Purpur Block
pl: Blok purpury

en: Purpur Pillar
pl: Filar purpury

en: End Rod
pl: Różdżka Kresu

en: End rods are decorative light sources.
pl: Różdżki Kresu są dekoracyjnymi źródłami światła.

en: Dragon Egg
pl: Jajo smoka

en: A dragon egg is a decorative item which can be placed.
pl: Jajo smoka jest przedmiotem dekoracyjnym, który można postawić.

en: Chorus Flower
pl: Kwiat refrenusu

en: Grows on end stone
pl: Rośnie na kamieniu Kresu

en: A chorus flower is the living part of a chorus plant. It can grow into a tall chorus plant, step by step. When it grows, it may die on old age eventually. It also dies when it is unable to grow.
pl: Kwiat refrenusu jest żywą częścią rośliny refrenusu. Może wyrosnąć w wysoką roślinę refrenusu blok po bloku. Gdy rośnie może po pewnym czasie umrzeć ze starości. Umiera również gdy nie jest w stanie rosnąć.

en: Place it and wait for it to grow. It can only be placed on top of end stone, on top of a chorus plant stem, or at the side of exactly one chorus plant stem.
pl: Postaw go i poczekaj aż urośnie. Może być postawiony tylko na kamieniu Kresu, na łodydze rośliny refrenusu lub na boku dokładnie jednej łodygi rośliny refrenusu.

en: Dead Chorus Flower
pl: Martwy kwiat refrenusu

en: This is a part of a chorus plant. It doesn't grow. Chorus flowers die of old age or when they are unable to grow. A dead chorus flower can be harvested to obtain a fresh chorus flower which is able to grow again.
pl: Jest to część rośliny refrenusu, która nie rośnie. Kwiaty refrenusu umierają ze starości lub gdy nie mogą rosnąć. Martwy kwiat refrenusu może zostać zebrany by otrzymać świeży kwiat refrenusu, który znów może urosnąć.

en: Chorus Plant Stem
pl: Łodyga rośliny refrenusu

en: A chorus plant stem is the part of a chorus plant which holds the whole plant together. It needs end stone as its soil. Stems are grown from chorus flowers.
pl: Łodyga rośliny refrenusu to część rośliny która utrzymuje całą roślinę razem. Potrzebuje kamienia Kresu jako podłoża. Łodygi wyrastają z kwiatów refrenusu.

en: The stem attaches itself to end stone and other chorus blocks.
pl: Łodyga przytwierdza się do kamienia Kresu i innych refrenusowych bloków.

en: Chorus Fruit
pl: Owoc refrenusu

en: Randomly teleports you when eaten
pl: Losowo teleportuje przy zjedzeniu

en: A chorus fruit is an edible fruit from the chorus plant which is home to the End. Eating it teleports you to the top of a random solid block nearby, provided you won't end up inside a liquid, solid or harmful blocks. Teleportation might fail if there are very few or no places to teleport to.
pl: Owoc refrenusu jest jadalną częścią rośliny refrenusu, której naturalnym środowiskiem jest Kres. Zjedzenie go teleportuje cię na górę któregoś losowego stałego bloku w pobliżu, jeśli nie wylądowałbyś w płynie, stałym bloku lub szkodliwym bloku. Teleportacja może się nie udać jeśli nie ma, lub jest mało bloków które spełniają te warunki.

en: Popped Chorus Fruit
pl: Prażony owoc refrenusu

en: End Crystal
pl: Kryształ Kresu

en: Ignited by a punch or a hit with an arrow
pl: Zapalane przez uderzenie lub strzałę

en: Explosion radius: @1
pl: Promień wybuchu: @1

en: End Crystals are explosive devices. They can be placed on Obsidian or Bedrock. Ignite them by a punch or a hit with an arrow. End Crystals can also be used the spawn the Ender Dragon by placing one at each side of the End Exit Portal.
pl: Kryształy kresu to wybuchowe narzędzia. Mogą być postawione na obsydianie bądź skale macierzystej. Zapal je uderzeniem bądź strzałą. Kryształy kresu mogą być również wykorzystane do przywołania smoka Kresu, jeśli ułoży się po jednym na każdym boku Portalu wyjścia z Kresu.

en: Place the End Crystal on Obsidian or Bedrock, then punch it or hit it with an arrow to cause an huge and probably deadly explosion. To Spawn the Ender Dragon, place one at each side of the End Exit Portal.
pl: Postaw kryształ na obsydianie lub skale macierzystej, a następnie uderz bądź strzel w niego strzałą, aby wywołać dużą, prawdopodobnie śmiertelną, eksplozję. Aby przywołać smoka Kresu postaw po jednej na każdym boku Portalu wyjścia z Kresu.

en: Eye of Ender
pl: Oko Kresu

en: Guides the way to the mysterious End dimension
pl: Prowadzi do tajemniczego wymiaru Kresu

en: This item is used to locate End portal shrines in the Overworld and to activate End portals.
pl: Ten przedmiot jest wykorzystywany do znajdowaniu kapliczek portalu Kresu na Powierzchni oraz do aktywacji portali Kresu.

en: NOTE: The End dimension is currently incomplete and might change in future versions.
pl: UWAGA: Wymiar Kresu jest aktualnie nieukończony i może się zmienić w przyszłych wersjach.

en: Use the attack key to release the eye of ender. It will rise and fly in the horizontal direction of the closest end portal shrine. If you're very close, the eye of ender will take the direct path to the End portal shrine instead. After a few seconds, it stops. It may drop as an item, but there's a 20% chance it shatters.
pl: Użyj przycisku ataku aby wypuścić oko Kresu. Podniesie się ono i poleci w poziomym kierunku najbliższej kapliczki portalu. Jeśli jesteś bardzo blisko, oko Kresu podąży bezpośrednią ścieżką do kapliczki portalu Kresu. Po kilku sekundach się zatrzymuje. Może wypaść jako przedmiot, jednak jest 20% szans, że się rozbije.

en: To activate an End portal, eyes of ender need to be placed into each block of an intact End portal frame.
pl: Aby aktywować portal Kresu, w każdym bloku ramy portalu Kresu musi znajdować się oko Kresu.
