Minetest textdomain mcl_dyes x.x.x - en to it translation catalogue (17 entries)

en: White
it: Bianco

en: Light Grey
it: Grigio Chiaro

en: Grey
it: Grigio

en: Black
it: Nero

en: Purple
it: Viola

en: Blue
it: Blu

en: Light Blue
it: Azzurro

en: Cyan
it: Ciano

en: Green
it: Verde

en: Yellow
it: Giallo

en: Brown
it: Marrone

en: Orange
it: Arancione

en: Red
it: Rosso

en: Pink
it: Rosa

en: @1 Dye
it: Colorante @1

en: This item is a dye which is used for dyeing and crafting.
it: Questo oggetto è un colorante utilizzato per tingere ed assemblare.

en: Rightclick on a sheep to dye its wool. Other things are dyed by crafting.
it: Clicca col tasto destro su una pecora per tingerne la lana. Degli altri materiali sono tinti attraverso l'assemblaggio.
