Minetest textdomain mcl_dyes x.x.x - en to es translation catalogue (19 entries)

en: White
es: blanco

en: Light Grey
es: gris claro

en: Grey
es: gris

en: Black
es: negro

en: Purple
es: morado

en: Blue
es: azul

en: Light Blue
es: azul claro

en: Cyan
es: cian

en: Green
es: verde

en: Lime
es: verde lima

en: Yellow
es: amarillo

en: Brown
es: marrón

en: Orange
es: naranja

en: Red
es: rojo

en: Magenta
es: magenta

en: Pink
es: rosa

en: @1 Dye
es: Tinte @1

en: This item is a dye which is used for dyeing and crafting.
es: Este ítem es un tinte que se utiliza para teñir y elaborar.

en: Rightclick on a sheep to dye its wool. Other things are dyed by crafting.
es: Haga clic derecho sobre una oveja para teñir su lana. Otras cosas pueden ser teñidas mediante el crafteo.
