Minetest textdomain mcl_dyes x.x.x - en to de translation catalogue (18 entries)

en: White
de: Weißer

en: Light Grey
de: Hellgrauer

en: Grey
de: Grauer

en: Black
de: Schwarzer

en: Purple
de: Violetter

en: Blue
de: Blauer

en: Light Blue
de: Hellblauer

en: Cyan
de: Türkiser

en: Green
de: Grüner

en: Lime
de: Hellgrüner

en: Yellow
de: Gelber

en: Brown
de: Brauner

en: Orange
de: Oranger

en: Red
de: Roter

en: Pink
de: Rosa

en: @1 Dye
de: @1 Farbstoff

en: This item is a dye which is used for dyeing and crafting.
de: Dieser Gegenstand ist ein Farbstoff, der zum Färben und in der Herstellung benutzt werden kann.

en: Rightclick on a sheep to dye its wool. Other things are dyed by crafting.
de: Rechtsklicke ein Schaf, um seine Wolle zu färben. Andere Dinge werden mit der Fertigung eingefärbt.
