Minetest textdomain mcl_crimson x.x.x - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Crimson
fr: Carmin

en: Warped
fr: Biscornue

en: Warped Fungus
fr: Champignon biscornue

en: Warped fungus is a mushroom found in the nether's warped forest.
fr: Le champignon biscornue est un champignon que l'on trouve dans la forêt tordue du Nether.

en: Twisting Vines
fr: Liane tordue

en: Weeping Vines
fr: Vignes pleureuses

en: Nether Sprouts
fr: Racines du nether

en: Warped Roots
fr: Racines tordues

en: Warped Wart Block
fr: Bloc de verrues tordu

en: Shroomlight
fr: Champilampe

en: Warped Nylium
fr: Nylium tordu

en: Crimson Fungus
fr: Fongus carmin

en: Crimson fungus is a mushroom found in the nether's crimson forest.
fr: Le fongus carmin est un champignon trouvable dans la forêt carmin du nether.

en: Crimson Roots
fr: Racines carmins

en: Crimson Nylium
fr: Nylium carmin
