Minetest textdomain mcl_crimson x.x.x - en to es translation catalogue (15 entries)

en: Crimson
es: Carmesí

en: Warped
es: Distorsionado

en: Warped Fungus
es: Hongo distorsionado

en: Warped fungus is a mushroom found in the nether's warped forest.
es: El hongo distorsionado es un hongo que se encuentra en el bosque distorsionado del Nether.

en: Twisting Vines
es: Enredaderas retorcidas

en: Weeping Vines
es: Enredaderas llorosas

en: Nether Sprouts
es: Rastrojos del Nether

en: Warped Roots
es: Raíces distorsionadas

en: Warped Wart Block
es: Bloque de verrugas distorsionadas

en: Shroomlight
es: Hongo luminoso

en: Warped Nylium
es: Nilio distorsionado

en: Crimson Fungus
es: Hongo carmesí

en: Crimson fungus is a mushroom found in the nether's crimson forest.
es: El hongo carmesí es un hongo que se encuentra en el bosque carmesí del Nether.

en: Crimson Roots
es: Raíces carmesí

en: Crimson Nylium
es: Nilio carmesí
