Minetest textdomain mcl_crimson x.x.x - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Crimson
de: Karmesin

en: Warped
de: Wirr

en: Warped Fungus
de: Wirrpilz

en: Warped fungus is a mushroom found in the nether's warped forest.
de: Der Wirrpilz kann im Wirrwald der Netherwelt gefunden werden.

en: Twisting Vines
de: Zwirbelranken

en: Weeping Vines
de: Trauerranken

en: Nether Sprouts
de: Nethersprossen

en: Warped Roots
de: Wirrwurzeln

en: Warped Wart Block
de: Wirrwarzenblock

en: Shroomlight
de: Pilzlicht

en: Warped Nylium
de: Wirr-Nezel

en: Crimson Fungus
de: Karmesinpilz

en: Crimson fungus is a mushroom found in the nether's crimson forest.
de: Der Karmesinpilz kann im Karmesinwald im Nether gefunden werden.

en: Crimson Roots
de: Karmesinwurzeln

en: Crimson Nylium
de: Karmesin-Nezel
