Minetest textdomain mcl_crafting_table x.x.x - en to ru translation catalogue (7 entries)

en: Crafting
ru: Крафт

en: Inventory
ru: Инвентарь

en: Recipe book
ru: Книга рецептов

en: Crafting Table
ru: Верстак

en: 3×3 crafting grid
ru: Сетка крафта 3×3

en: A crafting table is a block which grants you access to a 3×3 crafting grid which allows you to perform advanced crafts.
ru: Верстак это блок с сеткой крафта 3×3, что позволяет использовать продвинутые рецепты.

en: Rightclick the crafting table to access the 3×3 crafting grid.
ru: Кликните правой кнопкой мыши для получения доступа к сетке крафта 3×3.
