Minetest textdomain mcl_crafting_table x.x.x - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: Crafting
ja: クラフト

en: Inventory
ja: インベントリ

en: Recipe book
ja: レシピ本

en: Crafting Table
ja: 作業台

en: 3×3 crafting grid
ja: 3×3のクラフトグリッド

en: A crafting table is a block which grants you access to a 3×3 crafting grid which allows you to perform advanced crafts.
ja: 作業台とは、3×3のクラフトグリッドを提供し、高度なクラフトが行えるようになるブロックです。

en: Rightclick the crafting table to access the 3×3 crafting grid.
ja: 作業台を右クリックすると、3×3のクラフトグリッドが表示されます。
