Minetest textdomain mcl_crafting_table x.x.x - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: Crafting
hu: Barkácsolás

en: Inventory
hu: Eszköztár

en: Recipe book
hu: Receptkönyv

en: Fill Craft Grid
hu: Barkácsrács kitöltése

en: Crafting Table
hu: Barkácsasztal

en: 3×3 crafting grid
hu: 3x3 barkácsrács

en: A crafting table is a block which grants you access to a 3×3 crafting grid which allows you to perform advanced crafts.
hu: A barkácsasztal egy olyan blokk, amely hozzáférést biztosít egy 3×3-as barkácsrácshoz, amely lehetővé teszi a fejlett eszközök elkészítését.

en: Rightclick the crafting table to access the 3×3 crafting grid.
hu: Jobb kattintás a barkácsasztalra a 3x3-as rács eléréséhez.
