Minetest textdomain mcl_crafting_table x.x.x - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Crafting
fr: Artisanat

en: Inventory
fr: Inventaire

en: Recipe book
fr: Livre de Recette

en: Fill Craft Grid
fr: Remplir la grille d'artisanat

en: Crafting Table
fr: Etabli

en: 3×3 crafting grid
fr: Grille d'établi 3×3

en: A crafting table is a block which grants you access to a 3×3 crafting grid which allows you to perform advanced crafts.
fr: Un établi est un bloc qui vous donne accès à une grille d'établi 3×3 qui vous permet d'effectuer des objets avancés.

en: Rightclick the crafting table to access the 3×3 crafting grid.
fr: Faites un clic droit sur l'établi pour accéder à la grille d'établi 3x3.
