Minetest textdomain mcl_crafting_table x.x.x - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Crafting
de: Fertigen

en: Inventory
de: Inventar

en: Recipe book
de: Fertigungsbuch

en: Fill Craft Grid
de: Fülle das Fertigungsraster

en: Crafting Table
de: Werkbank

en: 3×3 crafting grid
de: 3×3 Fertigungsgitter

en: A crafting table is a block which grants you access to a 3×3 crafting grid which allows you to perform advanced crafts.
de: Die Werkbank ist ein Block, mit dem Sie Zugriff auf ein 3×3-Fertigungsgitter erhalten, wodurch sie fortgeschrittene Dinge herstellen können.

en: Rightclick the crafting table to access the 3×3 crafting grid.
de: Rechtsklicken Sie auf die Werkbank, um auf das 3×3-Fertigungsgitter zuzugreifen.
