Minetest textdomain mcl_copper x.x.x - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Copper Ingot
ja: 銅インゴット

en: Molten Raw Copper. It is used to craft blocks.
ja: 溶けた未処理の銅。ブロックのクラフトに使われます。

en: Raw Copper
ja: 銅の粗鉱

en: Raw Copper. Mine a Copper Ore to get it.
ja: 未処理の銅。銅鉱石を採掘すると手に入ります。

en: Copper Ore
ja: 銅鉱石

en: Some copper contained in stone, it is pretty common and can be found below sea level.
ja: 石に含まれる銅は ごく一般的で、海面下の高さで見られます。

en: Block of Raw Copper
ja: 銅の粗鉱ブロック

en: A block used for compact raw copper storage.
ja: 銅の粗鉱をコンパクトに保管するのに使えるブロックです。
