Minetest textdomain mcl_composters x.x.x - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Composter
ja: コンポスター

en: Composters can convert various organic items into bonemeal.
ja: コンポスターは、様々な有機物を骨粉に変えられます。

en: Converts organic items into bonemeal
ja: 有機物を骨粉に変える

en: filled
ja: 充足

en: ready for harvest
ja: 収穫可能
