Minetest textdomain mcl_blackstone x.x.x - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Blackstone
fr: Noirepierre

en: Gilded Blackstone
fr: Noirpierre dorée

en: Nether Gold Ore
fr: Minerai d'or du Nether

en: Polished Basalt
fr: Basalte taillé

en: Basalt
fr: Basalte

en: Smooth Basalt
fr: Basalte lisse

en: Polished Blackstone
fr: Noirpierre polie

en: Chiseled Polished Blackstone
fr: Noirpierre polie ciselée

en: Polished Blackstone Bricks
fr: Briques de Noirpierre polie

en: Cracked Polished Blackstone Bricks
fr: Briques de Noirpierre polie craquelée

en: Quartz Bricks
fr: Briques de quartz

en: Soul Soil
fr: Terre des âmes

en: Eternal Soul Fire
fr: Feu éternel des âmes

en: Blackstone Stairs
fr: Escalier de Noirpierre

en: Blackstone Slab
fr: Dalle de Noirpierre

en: Polished Blackstone Stairs
fr: Escalier de Noirpierre polie

en: Polished Blackstone Slab
fr: Dalle de Noirpierre polie

en: Blackstone Brick Stairs
fr: Escalier en briques de Noirpierre

en: Blackstone Brick Slab
fr: Dalle en briques de Noirpierre

en: Soul Torch
fr: Torche des âmes

en: Torches are light sources which can be placed at the side or on the top of most blocks.
fr: Les torches sont des sources de lumière qui peuvent être placées sur le côté ou au sommet de la plupart des blocs.

en: Blackstone Wall
fr: Muret de Noirpierre
