Minetest textdomain mcl_blackstone x.x.x - en to es translation catalogue (22 entries)

en: Blackstone
es: Piedra negra

en: Gilded Blackstone
es: Piedra negra con oro incrustado

en: Nether Gold Ore
es: Mineral de oro del Nether

en: Polished Basalt
es: Basalto pulido

en: Basalt
es: Basalto

en: Smooth Basalt
es: Basalto liso

en: Polished Blackstone
es: Piedra negra pulida

en: Chiseled Polished Blackstone
es: Piedra negra pulida cincelada

en: Polished Blackstone Bricks
es: Ladrillos de piedra negra pulidos

en: Cracked Polished Blackstone Bricks
es: Ladrillos de piedra negra pulidos y agrietados

en: Quartz Bricks
es: Ladrillos de cuarzo

en: Soul Soil
es: Tierra de almas

en: Eternal Soul Fire
es: Fuego eterno de almas

en: Blackstone Stairs
es: Escaleras de piedra negra

en: Blackstone Slab
es: Losa de piedra negra

en: Polished Blackstone Stairs
es: Escaleras de piedra negra pulida

en: Polished Blackstone Slab
es: Losa de piedra negra pulida

en: Blackstone Brick Stairs
es: Escaleras de ladrillos de piedra negra pulida

en: Blackstone Brick Slab
es: Losa de ladrillos de piedra negra pulida

en: Soul Torch
es: Antorcha del almas

en: Torches are light sources which can be placed at the side or on the top of most blocks.
es: Las antorchas son fuentes de luz que se pueden colocar a un lado o encima de la mayoría de los bloques.

en: Blackstone Wall
es: Pared de piedra negra
