Minetest textdomain mcl_blackstone x.x.x - en to dk translation catalogue (15 entries)

en: Blackstone
dk: Sortsten

en: Gilded Blackstone
dk: Forgyldt sortsten

en: Nether Gold Ore
dk: Nether guldmalm

en: Polished Basalt
dk: Poleret basalt

en: Smooth Basalt
dk: Glat basalt

en: Polished Blackstone
dk: Poleret sortsten

en: Chiseled Polished Blackstone
dk: Majslet poleret sortsten

en: Polished Blackstone Bricks
dk: Poleret sortsten-mursten

en: Quartz Bricks
dk: Qvarts-mursten

en: Soul Soil
dk: Sjælejord

en: Eternal Soul Fire
dk: Evig sjæleild

en: Blackstone Slab
dk: Sortstensflise

en: Polished Blackstone Slab
dk: Poleret sortstensflise

en: Soul Torch
dk: Sjæleildsfakkel

en: Blackstone Wall
dk: Sorstensmur
