Minetest textdomain mcl_blackstone x.x.x - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Blackstone
de: Schwarzstein

en: Gilded Blackstone
de: Vergoldeter Schwarzstein

en: Nether Gold Ore
de: Nethergolderz

en: Polished Basalt
de: Polierter Basalt

en: Smooth Basalt
de: Glatter Basalt

en: Polished Blackstone
de: Polierter Schwarzstein

en: Chiseled Polished Blackstone
de: Gemeißelter polierter Schwarzstein

en: Polished Blackstone Bricks
de: Polierter Schwarzsteinziegel

en: Quartz Bricks
de: Quartz Ziegel

en: Soul Soil
de: Seelenerde

en: Eternal Soul Fire
de: Seelenfeuer

en: Blackstone Stairs
de: Schwarzstein Treppe

en: Blackstone Slab
de: Schwarzstein Stufe

en: Polished Blackstone Stairs
de: Polierte Schwarzstein Treppe

en: Polished Blackstone Slab
de: Polierte Schwarzstein Stufe

en: Blackstone Brick Stairs
de: Schwarzstein-Ziegelsteintreppe

en: Blackstone Brick Slab
de: Schwarzstein-Ziegelsteinplatte

en: Soul Torch
de: Seelenfakel

en: Torches are light sources which can be placed at the side or on the top of most blocks.
de: Fackeln sind Lichtquellen, die an der Seite oder der Oberseite der meisten Blöcke platziert werden können.

en: Blackstone Wall
de: Schwarzsteinmauer
