Minetest textdomain mcl_barrels x.x.x - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Barrel
ru: Бочка

en: Inventory
ru: Инвентарь

en: 27 inventory slots
ru: 27 слотов инвентаря

en: Barrels are containers which provide 27 inventory slots.
ru: Бочки — это хранилища, у которых 27 слотов инвентаря.

en: To access its inventory, rightclick it. When broken, the items will drop out.
ru: Чтобы получить доступ к хранилищу, нажмите по нему правой кнопкой мыши. Если его сломать предметы выпадут.
