Minetest textdomain mcl_barrels x.x.x - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Barrel
fr: Tonneau

en: Inventory
fr: Inventaire

en: 27 inventory slots
fr: 27 emplacements d'inventaire

en: Barrels are containers which provide 27 inventory slots.
fr: Les tonneaux sont des conteneurs qui offrent 27 emplacements d'inventaire.

en: To access its inventory, rightclick it. When broken, the items will drop out.
fr: Pour accéder à son inventaire, faites un clic droit dessus. Une fois cassés, les articles tomberont.

en: Barrel Open
fr: Tonneau ouvert
