Minetest textdomain mcl_barrels x.x.x - en to es translation catalogue (6 entries)

en: Barrel
es: Barril

en: Inventory
es: Inventario

en: 27 inventory slots
es: 27 ranuras de inventario

en: Barrels are containers which provide 27 inventory slots.
es: Los barriles son contenedores que proveen 27 ranuras de inventario.

en: To access its inventory, rightclick it. When broken, the items will drop out.
es: Para acceder a su inventario, haz click derecho sobre el. Al romperse, los objetos caerán al suelo.

en: Barrel Open
es: Barril Abierto
