Minetest textdomain mcl_barrels x.x.x - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Barrel
de: Fass

en: Inventory
de: Inventar

en: 27 inventory slots
de: 27 Inventarplätze

en: Barrels are containers which provide 27 inventory slots.
de: Fässer sind Behälter, die 27 Inventarplätze bieten.

en: To access its inventory, rightclick it. When broken, the items will drop out.
de: Um auf das Inventar zuzugreifen, rechtsklicke darauf. Wenn abgebaut, wird der Inhalt hinausfallen.

en: Barrel Open
de: Fass geöffnet
