Minetest textdomain mcl_credits x.x.x - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: A faithful Open Source clone of Minecraft
ru: Верный открытый клон Minecraft

en: Sneak to skip
ru: [Красться] для пропуска

en: Jump to speed up (additionally sprint)
ru: [Прыжок] или [Спринт] для промотки вперед

en: Creator of MineClone
ru: Создатель MineClone

en: Original Mod Authors
ru: Авторы оригинальных модов

en: 3D Models
ru: 3D модели

en: Translations
ru: Перевод

en: Special thanks
ru: Особая благодарность
