Minetest textdomain mcl_credits x.x.x - en to ja translation catalogue (7 entries)

en: A faithful Open Source clone of Minecraft
ja: オープンソースによるマインクラフトの忠実なクローン

en: Sneak to skip
ja: スニークでスキップ

en: Jump to speed up (additionally sprint)
ja: ジャンプでスピードアップ（追加で疾走）

en: Creator of MineClone
ja: MineClone の創始者

en: Original Mod Authors
ja: オリジナルMODの作者

en: 3D Models
ja: 3Dモデル

en: Translations
ja: 翻訳
