Minetest textdomain mcl_credits x.x.x - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: A faithful Open Source clone of Minecraft
fr: Un clone open source de Minecraft

en: Sneak to skip
fr: Shift pour passer

en: Jump to speed up (additionally sprint)
fr: Saut pour accélérer (peut être combiné avec sprint)

en: Show the Mineclonia end credits
fr: Montrer le générique de fin de Mineclonia

en: Creators of Mineclonia
fr: Créateurs de Mineclonia

en: Creator of MineClone 2
fr: Créateur de VoxeLibre

en: Creator of MineClone
fr: Créateur de MineClone

en: Active Contributors
fr: Contributeurs actifs

en: Previous Contributors
fr: Précédents contributeurs

en: Original Mod Authors
fr: Auteurs des mods originaux

en: 3D Models
fr: Modèles 3D

en: Textures and menu images
fr: Textures et images du menu

en: Translations
fr: Traductions

en: Special thanks
fr: Remerciement spéciaux
