Minetest textdomain mcl_achievements x.x.x - en to hu translation catalogue (118 entries)

en: Benchmarking
hu: Asztalos

en: Craft a crafting table from 4 wooden planks.
hu: Készíts kézműves asztalt 4 fadeszkából.

en: Time to Mine!
hu: Ideje bányászni!

en: Use a crafting table to craft a wooden pickaxe from wooden planks and sticks.
hu: A kézműves asztal segítségével fadeszkákból és botokból készíthetsz egy facsákányt.

en: Hot Topic
hu: Forró kemence

en: Use 8 cobblestones to craft a furnace.
hu: Használj 8 zúzottkövet a kemence megépítéséhez.

en: Time to Farm!
hu: Ideje gazdálkodni!

en: Use a crafting table to craft a wooden hoe from wooden planks and sticks.
hu: A kézműves asztal segítségével készíts kapát fadeszkákból és botokból.

en: Bake Bread
hu: Kenyérsütés

en: Use wheat to craft a bread.
hu: Használj búzát a kenyér elkészítéséhez.

en: The Lie
hu: Kamusüti

en: Craft a cake using wheat, sugar, milk and an egg.
hu: Készíts süteményt búza, cukor, tej és tojás felhasználásával.

en: Getting an Upgrade
hu: A fejlődés útján

en: Craft a stone pickaxe using sticks and cobblestone.
hu: Készíts kőcsákányt botok és zúzottkő felhasználásával.

en: Time to Strike!
hu: Ideje lecsapni!

en: Craft a wooden sword using wooden planks and sticks on a crafting table.
hu: Készíts fakardot fadeszkák és botok felhasználásával.

en: Librarian
hu: Könyvtáros

en: Craft a bookshelf.
hu: Készíts könyvespolcot.

en: Isn't It Iron Pick
hu: Vassal jobban hasad

en: Craft a iron pickaxe using sticks and iron.
hu: Készíts vascsákányt botok és vas felhasználásával.

en: DIAMONDS!
hu: GYÉMÁNTOK!

en: Pick up a diamond from the floor.
hu: Vegyél fel egy gyémántot a földről.

en: Into Fire
hu: Tűzbe jövünk

en: Pick up a blaze rod from the floor.
hu: Vegyél fel egy lángrudat a földről.

en: Cow Tipper
hu: Marhanyúzó

en: Pick up leather from the floor.
    Hint: Cows and some other animals have a chance to drop leather, when killed.
hu: Vegyél fel bőrt a padlóról.
    Tipp: A tehenek és néhány további állat bőrt ejthetnek le a leölésükkor.

en: Getting Wood
hu: Favágó

en: Pick up a wood item from the ground.
    Hint: Punch a tree trunk until it pops out as an item.
hu: Vegyél fel egy fadarabot a földről.
    Tipp: Ütögess egy fatörzset, amíg az ki nem ugrik fadarabként.

en: Who is Cutting Onions?
hu: Ki szeletel itt hagymát?

en: Pick up a crying obsidian from the floor.
hu: Vegyél fel egy könnyező obszidiánt a padlóról.

en: Hidden in the Depths
hu: Elrejtve a mélyben

en: Pick up an Ancient Debris from the floor.
hu: Vegyél fel egy ősi törmeléket a padlóról.

en: The Next Generation
hu: Az új nemzedék

en: Hold the Dragon Egg.
    Hint: Pick up the egg from the ground and have it in your inventory.
hu: Tartsd meg a sárkánytojást.
    Tipp: Vedd fel a tojást a földről és tartsd a leltárban.

en: Sky's the Limit
hu: Határ a csillagos ég

en: Find the elytra and prepare to fly above and beyond!
hu: Találd meg a fedőszárnyakat és repülj feljebb és feljebb!

en: Acquire Hardware
hu: Kovácsmester

en: Take an iron ingot from a furnace's output slot.
    Hint: To smelt an iron ingot, put a fuel (like coal) and iron ore into a furnace.
hu: Vegyél ki egy vasrudat a kemencéből.
    Tipp: Ha vasrudat akarsz olvasztani, tegyél tüzelőanyagot (például szenet) és vasércet a kemencébe.

en: Delicious Fish
hu: Ízletes halétel

en: Take a cooked fish from a furnace.
    Hint: Use a fishing rod to catch a fish and cook it in a furnace.
hu: Vegyél ki sülthalat a kemencéből.
    Tipp: Fogj egy halat horgászbot segítségével és süsd meg a kemencében.

en: On A Rail
hu: Vasúton

en: Travel by minecart for at least 1000 meters from your starting point in a single ride.
hu: Utazz csillével legalább 1000 métert a kiindulási ponttól egy menetben.

en: Sniper Duel
hu: Mesterlövész párbaj

en: Kill a skeleton, wither skeleton or stray by bow and arrow from a distance of at least 20 meters.
hu: Ölj meg egy Csontvázat, egy Hervadt csontvázat vagy egy Kóborlót íjjal és nyíllal legalább 20 méteres távolságból.

en: Monster Hunter
hu: Szörnyvadász

en: Kill a monster.
hu: Ölj meg egy szörnyet.

en: We Need to Go Deeper
hu: Mélyebbre kell ásnunk

en: Use obsidian and a fire starter to construct a Nether portal.
hu: Használj obszidiánt és tűzgyújtót egy Nether-portál építéséhez.

en: The End?
hu: A vég?

en: Or the beginning?
    Hint: Enter an end portal.
hu: Vagy a kezdet?
    Tipp: Lépj be egy végkapun.

en: The Nether
hu: A Nether

en: Bring summer clothes.
    Hint: Enter the Nether.
hu: Szellősen öltözz.
    Tipp: Lépj be az Alvilágba.

en: Postmortal
hu: Halál után

en: Use a Totem of Undying to cheat death.
hu: Használj egy halhatatlan totemet, hogy kicselezd a halált.

en: Sweet Dreams
hu: Édes álom

en: Sleep in a bed to change your respawn point.
hu: Aludj ágyban, hogy megváltoztasd az újraszületési pontodat.

en: Not Quite "Nine" Lives
hu: Nem egészen "kilenc" élet

en: Charge a Respawn Anchor to the maximum.
hu: Töltsd fel a lélekhorgonyt a maximumra.

en: What A Deal!
hu: Micsoda üzlet!

en: Successfully trade with a Villager.
hu: Sikeres kereskedés egy falubelivel.

en: Tactical Fishing
hu: Taktikus horgászat

en: Catch a fish... without a fishing rod!
hu: Fogj egy halat... horgászbot nélkül!

en: The Cutest Predator
hu: A legcukibb ragadozó

en: Catch an Axolotl with a bucket!
hu: Kapj el vödörrel egy axolotl-t!

en: Withering Heights
hu: Sorvasztó szelek

en: Summon the wither from the dead.
hu: Idézd meg a Sorvasztót a holtak közül.

en: Free the End
hu: Szabadíts fel a Véget

en: Kill the ender dragon. Good Luck!
hu: Öld meg a Végzetsárkányt. Sok szerencsét!

en: Fishy Business
hu: Kifogni az aranyhalat

en: Catch a fish.
    Hint: Catch a fish, salmon, clownfish, or pufferfish.
hu: Fogj egy halat.
    Tipp: Fogj halat, lazacot, bohóchalat vagy gömbhalat.

en: Country Lode, Take Me Home
hu: Mágneskő, mutass utat

en: Use a compass on a Lodestone.
hu: Használd az iránytűt egy mágneskővel.

en: Serious Dedication
hu: Komoly elhatározás

en: Use a Netherite Ingot to upgrade a hoe, and then completely reevaluate your life choices.
hu: Fejlessz fel egy kapát Netherite fémrúddal, majd értékeld át eddigi életed.

en: Local Brewery
hu: Helyi sörfőzde

en: Brew a Potion.
    Hint: Take a potion or glass bottle out of the brewing stand.
hu: Főzz egy bájitalt.
    Tipp: Vegyél ki egy bájitalt vagy üvegpalackot a főzőállványból.

en: Enchanter
hu: Varázsló

en: Enchant an item using an Enchantment Table.
hu: Varázsolj el egy tárgyat egy varázsasztal segítségével.

en: Bring Home the Beacon
hu: Hozd haza a jelzőfényt

en: Use a beacon.
hu: Használd a jelzőfényt.

en: Beaconator
hu: Jelzőmester

en: Use a fully powered beacon.
hu: Használj egy teljesen feltöltött jelzőfényt.

en: The End... Again...
hu: A Vég ... már megint...

en: Respawn the Ender Dragon.
hu: Támaszd fel a Végsárkányt.

en: Bee Our Guest
hu: Barátaink a méhek

en: Use a campfire to collect a bottle of honey from a beehive without aggrivating the bees inside.
hu: Tábortűz segítségével gyűjts egy üveg mézet a méhkaptárból anélkül, hogy a méheket felizgatnád.

en: Total Beelocation
hu: Méhköltöztetés

en: Move a bee nest, with 3 bees inside, using a silk touch enchanted tool.
hu: Mozgass el egy méhkaptárt, amelyben 3 méh van, egy selyemérintéssel elvarázsolt eszközzel.

en: Wax On
hu: Fel a viaszt

en: Apply honeycomb to a copper block to protect it from the elements.
hu: Használj méhviaszt egy rézblokkon, hogy megvédd azt az időjárás viszontagságaitól.

en: Wax Off
hu: Le a viasszal

en: Scrape wax off of a copper block.
hu: Kapard le a méhviaszt a rézblokkról.

en: Crafting a New Look
hu: Egy új megjelenés

en: Craft a trimmed armor at a Smithing Table
hu: Készíts egy testreszabott páncélt a kovácsasztalnál

en: Smithing with Style
hu: Stílusos kovácsmunka

en: Apply these smithing templates at least once: Spire, Snout, Rib, Ward, Silence, Vex, Tide, Wayfinder
hu: Alkalmazd legalább egyszer ezeket a kovácssablonokat: Spire, Snout, Rib, Ward, Silence, Vex, Tide, Wayfinder

en: Dispense With This
hu: Ezzel adagolj

en: Place a dispenser.
hu: Helyezz el egy hajítóládát.

en: Pork Chop
hu: Sertésszelet

en: Eat a cooked porkchop.
hu: Egyél egy főtt sertésszeletet.

en: Rabbit Season
hu: Nyúlszezon

en: Eat a cooked rabbit.
hu: Egyél sült nyulat.

en: Iron Belly
hu: Vasgyomor

en: Get really desperate and eat rotten flesh.
hu: Legyél igazán kétségbeesett és egyél rothadt húst.

en: Pot Planter
hu: Kiskertész

en: Place a flower pot.
hu: Helyezz el egy virágcserepet.

en: The Haggler
hu: A gyűjtő

en: Mine emerald ore.
hu: Smaragd kristály bányászata.

en: Stone Age
hu: Kőkor

en: Mine a stone with new pickaxe.
hu: Bányássz követ csákánnyal.

en: Hot Stuff
hu: Forró téma

en: Put lava in a bucket.
hu: Töltsd meg a vödröt lávával.

en: Ice Bucket Challenge
hu: Jegesvödör kihívás

en: Obtain an obsidian block.
hu: Szerezz egy obszidián tömböt.

en: Hero of the Village
hu: A falu hőse

en: Successfully defend a village from a raid
hu: Védj meg sikeresen egy falut a támadástól

en: Voluntary Exile
hu: Önkéntes száműzetés

en: Kill a raid captain. Maybe consider staying away from the local villages for the time being...
hu: Öld meg a rablók vezérét. Talán fontold meg, hogy egyelőre távol maradsz a helyi falvaktól...
